آخرین اخبار اقتصادیآخرین اخبار روزاخبار اقتصادی جدیداخبار اقتصادی روزاخبار مهم روزاقتصادی

آژانس بین المللی انرژی پیش‌بینی تقاضای نفت در ۲۰۲۰ را افزایش داد

آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد تقاضای نفت در سال جاری میلادی تا ۹۲.۱ میلیون بشکه در روز افزایش یابد. این رقم ۴۰۰ هزار بشکه در روز بیشتر از پیش‌بینی این آژانس در ماه گذشته است.

به گزارش اخبار اقتصادی پایگاه خبری رخ به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود از تقاضای نفت در 2020 را افزایش داد ولی هشدار داد گسترش همه گیری ویروس کرونا دورنمای تقاضای نفت را تهدید می کند.

آژانس بین‌المللی انرژی که مقر آن در پاریس است، پیش‌بینی کرد تقاضای نفت در سال جاری میلادی تا 92.1 میلیون بشکه در روز افزایش یابد. این رقم 400 هزار بشکه در روز بیشتر از پیش‌بینی این آژانس در ماه گذشته است و نشان می دهد کاهش تقاضا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کمتر از حد انتظار بوده است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد:« در حالی که بازار نفت بدون شک پیشرفت‌هایی داشته است، ولی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در برخی کشورها یادآوری می کند همه گیری این ویروس هنوز تحت کنترل در نیامده و تهدیدی برای دورنمای بازار نفت است».

این آژانس اعلام کرد کاهش محدودیت های وضع شده برای کنترل گسترش ویروس کرونا در بسیاری از کشورها باعث افزایش مصرف سوخت در ماه های مه، ژوئن و احتمالاً جولای شده است.

در گزارش این آژانس آمده است فعالیت های پالایشی در 2020 بیشتر از پیش بینی ماه گذشته پایین آمده و در 2021 هم رشد کمتری خواهد داشت.

تقاضای نفت در 2021 احتمالاً 2.1 میلیون بشکه در روز کمتر از سطح تقاضا در 2019 خواهد بود. سه چهارم این کاهش تقاضا مربوط به سوخت هواپیماست چون سفرهای هوایی به شدت کاهش یافته است.

آژانس بین المللی انرژی در مورد عرضه جهانی نفت گفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت و سایر تولیدکنندگان از جمله روسیه طی ائتلاف اوپک پلاس 108 درصد به قرارداد کاهش تولید خود پایبند بوده اند.

انتهای پیام


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن