آذربایجان شرقیایران و جهانتعطیلی مدارس بخاطر کروناتیتر یکجعفر پاشاییشیوع ویروس کروناکرونا در روستاهاویروس کروناویژه نسل تدبیر

اجرای طرح ابتکاری «معلم یار» در آذربایجان‌شرقی

اجرای طرح ابتکاری «معلم یار» در آذربایجان‌شرقی

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برای اولین بار در کشور معلم یار کودکان محروم روستایی شد

به گزارش نسل تدبیر، به دنبال تعطیلی اضطراری مدارس در اقدامی برای اولین بار در تاریخ دستگاه تعلیم و تربیت کشور با ابلاغ رسمی از سوی رئیس منطقه خواجه مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی بعنوان معلم یار معرفی شد و اجرای طرح معلم یار برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش کشور کلید خورد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ جعفر پاشایی با اشاره به اجرای طرح ابتکاری معلم یار برای اولین بار در کشور توسط این اداره کل، گفت: ۱۳۰۰ نفر از نیروهای آموزشی استان به طور رایگان برای جبران عقب ماندگی دانش آموزان به علت تعطیلی مدارس به روستاها اعزام می‌شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی روز چهارشنبه در روستای «سولجا» بخش خواجه، اظهار کرد: اولین بار و به ابتکار اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی طرح معلم یاری اجرا می شود که در این طرح کادر آموزشی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی به منظور جبران عقب ماندگی تعطیلی دانش آموزان و کمک به آموزش دانش آموزان که در روستاهای محروم استان واقع هستند و فاقد دسترسی به منابع اینترنتی و فضای مجازی هستند اجرا می‌شود.

وی افزود: در این طرح معلم یارها با ارائه بسته های آموزشی شامل دی وی دی و سی دی های آموزشی و کتاب ها به دانش آموزان و اولیای آنها و نیز آموزشی که به دانش آموزان ارائه می‌دهند بعد از یک هفته تا ۱۰ روز تکالیف ارائه شده را از دانش‌آموز بازخواست می‌کنند سپس توسط تلفن ثابتی که در منزل همه این دانش‌آموزان وجود دارد پیوسته نکات آموزشی را به دانش‌آموزان یادآوری می‌کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ارائه مهارت های آموزشی به دانش آموزان مناطق محروم را از جمله اهداف اصلی این طرح برشمرد و گفت: در این طرح به دانش‌آموزان راه‌های پیشگیری از کرونا آموزش داده می‌شود و آنان نیز به عنوان پیام رسان بین آموزش و پرورش والدینشان را برای مقابله با این بیماری آموزش می‌دهند.

پاشایی رفع مشکل آموزشی و جبران عقب ماندگی دانش آموزان مناطق کم‌برخوردار را از جمله اهداف اصلی این طرح دانست و گفت: معلم یارها با سهل ترین و جوان ترین ابزارها آموزش را به دانش‌آموزان ارایه می دهند.

وی خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد مدارس آذربایجان شرقی زیر ۱۵ دانش آموز و چند پایه هستند که ۱۳۰۰ همکار آموزشی در این طرح به طور رایگان مشارکت می کنند.


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن