آذربایجان شرقیاجتماعیاخبار تبریزایران و جهانتبریزتیتر یکفرهنگ و هنرکروناهنرمندان تبریز

رسانه‌ها و هنرمندان، نقش تعیین کننده‌ای در مبارزه با کرونا دارند | نسل تدبیر

رسانه‌ها و هنرمندان، نقش تعیین کننده‌ای در مبارزه با کرونا دارند | نسل تدبیر
رسانه‌ها و هنرمندان، نقش تعیین کننده‌ای در مبارزه با کرونا دارند | نسل تدبیر


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به نقش تعیین کننده رسانه‌ها و اصحاب فرهنگ در مبارزه با کرونا و هدایت افکار عمومی گفت: رسانه‌ها و اصحاب فرهنگ و هنر با تولید چندین هزار فرآورده خبری و آثار هنری در بیش از یک ماه گذشته، نقش آگاهی بخشی خود را نسبت به تهدید کرونا به خوبی ایفا کرده‌اند.

به گزارش نسل تدبیر، محمد محمد پور روز دوشنبه، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ‌رسانه‌ها اعم از خبرگزاری‌ها،پایگاه‌های خبری و رسانه‌های مکتوب  و هنرمندان و فرهیختگان استان با وقوع بحران شیوع کرونا و در جهت آگاهیبخشی، آموزش و جلب مشارکت مردم در مراقبت‌های فردی و اجتماعی، چندین هزار فرآورده خبری و هنری شامل خبر،مصاحبه،گزارش،عکس و موشن گرافی، کلیپ، شعر و قطعات ادبی، آثار نمایشی و تجسمی تولید کرده‌اند که در سطحوسیعی انتشار یافته است.

محمدپوربا تاکید بر اینکه مهم‌ترین و موثرترین راه مقابله با کرونا ماندن در خانه است، گفت: رسانه‌هایآذربایجان‌شرقی در اجرای پویشدر خانه بمانیمو تبیینطرح فاصله اجتماعیرسالت خود را به خوبی انجامدادند و بنا به اعلام کارشناسان و مسئولان مربوطه، توصیه‌های بهداشتی و پزشکی توسط اکثر مردم اجرا می‌شود کهدر واقع به نوعی دستاورد رسانه‌ای به حساب می‌آید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، گفت: اصحاب فرهنگ، هنر، سینما و رسانه کارکرد و رسالت حرفه‌ایو آموزشی خود را نیز فراموش نکرده و در کنار وظیفه آگاهی بخشی به زبان هنر و رسانه در قالب‌های خبری، فیلم،عکس، موشن گرافیو کلیپ آثار فاخری را خلق کرده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه آثار مجازیهنری و جشنواره در خانه بمانیم توسط این اداره کل، یادآور شد: ‌ مردمبرای در خانه ماندن باید بتوانند اوقات فراغت خود را هم پر کنند که اصحاب فرهنگ و رسانه مسئولانه عمل کرده و ازتولید آثار قابل ارائه و سرگرم کننده نیز غافل نشدند تا این خواسته مردم نیز در خصوص سرگرمی و بهرهطمندیمناسب از اوقات فراغت و در خانه ماندن، تحقق یابد.

وی، گفت: کرونا شرایط خاصی را در کشور پدید آورده است، اما هنوز برخی آن را جدی نمی‌گیرند و با رعایت نکردنطرح فاصله اجتماعی، مردم را قربانی امیال شخصی خود مثل حضور در خیابان‌ها و اجتماعات، خرید و سفرهایتفریحی خود می‌کنند.

محمدپور، بیان کرد: بسیاری از اصحاب فرهنگ و هنر و واحدها و صنوف فرهنگی در جریان شیوع کرونا همگام باسایر بخش‌های جامعه با رعایت تمهیدات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا، فعالیت‌های خود را تعطیل کرده‌اند کهخسارت‌های زیادی را به این قشر وارد کرده است که البته اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با انعکاساین خسارت‌ها و در راستای تلاش‌های کلان جبرانی دولت، تلاش می‌کند در جهت حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر،بخشی از این ضرر و زیان وارده را جبران کند.

وی اضافه کرد: این اداره کل و فعالان رسانه‌ای و هنرمندان عزیز استان در راستای اقدامات گستره ستاد ملی و استانیپیشگیری و کنترل شیوع کرونا، تلاش می‌کنند تا تعداد بیشتری از جامعه تحت تأثیر پیام‌های رسانه‌ای قرار گیرند وخطر کرونا را قبول کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا در هم بشکند.

وی تاکید کرد: مطابق نظر کارشناسان و پزشکان و وزارت بهداشت و درمان، همه باید بدانند اگر زنجیره انتقال کرونا بهزودی شکسته نشود، ممکن است شاهد شرایط سخت‌تری باشیم.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به در پیش بودن روز طبیعت و سیزده بدر، گفت: روز انسبا طبیعت جزو ایامی است که از سالیان گذشته جزو آداب و رسوم ایرانیان به حساب آمده و مردم با حضور در طبیعت،ضمن شادی و نشاط، پیام انس و همدلی و شکرگزاری را مبادله می‌کنند، اما امسال به خاطر بیماری کرونا شرایط بهکلی با گذشته متفاوت بوده و باید مردم به خاطر حفظ سلامت خود و عزیزانشان و سایر هموطنان، از حضور درطبیعت، اجتماعات، پارک ها، جنگل ها و سایر مکان های عمومی و غیر عمومی اجتناب کنند.

ویبا قدردانی مجدد از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه، از آنان خواست همچنان با قدرت و قوت و گستردگی، مسیرهمراهی در مبارزه با کرونا تا شکست کامل آن را ادامه دهند تا شاهد عبور موفق و با کم‌ترین خسارات جانی و مالی ازاین بحران و بازگشت به شرایط عادی در کم‌ترین زمان باشیم.


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن