آخرین اخبار دانش و فناوریاخبار کرونادانش و فناوریکرونا ویروسویروس کرونا

فیلتر هوایی که ویروس کرونا (corona) را به طور آنی از بین می برد

محققان نوعی فلتر هوا ساخته اند که ویروس های هوابرد کرونا (corona) را در برابر گرمای ۳۹۲ درجه فارنهایت قرار می دهد و آنها را از بین می برد.

به گزارش گروه اخبار دانش و فناوری پایگاه خبری رخ، به گزارش مهر، محققان دانشگاه هیوستون فیلتر هوایی ساخته اند که ویروس را به طور آنی از بین می برد و در مقابله با پاندمی ویروس کرونا (corona) کارآمد است.

این دستگاه با استفاده از فوم نیکل ویروسSARS- CoV- ۲ را به دام می اندازد و آن را در مجاورت دمای ۳۹۲ درجه فارنهایت قرار می دهد تا آنها را از بین ببرد.طبق تحقیقات ذرات هوابرد ویروس کرونا (corona) در دمای بالاتر از ۱۵۸ درجه زنده نمی مانند.

ژیفنگ رن یکی از محققان دانشگاه هیوستون می گوید:قابلیت این فیلتر برای کنترل گسترش شیوع ویروس کرونا (corona) در جامعه بسیار کارآمد است.

از آنجا که ویروس تا ۳ ساعت در هوا باقی می ماند، محققان معتقدند فیلتر مذکور می تواند به راحتی ویروس را از فضای باز از بین ببرد.این فیلتر در آزمایش ها توانست ۹۹.۸ درصد ویروس کرونا و ۹۹.۹ درصد میکروب سیاه زخم را از بین ببرد.

محققان معتقدند این نوآوری را می توان در هواپیما، دفاتر اداری، مدارس و کشتی های تجاری تفریحی به کار برد تا از گسترش شیوع ویروس کرونا (corona) جلوگیری کند.


بیشتر بخوانید:

تولید ماسک با فیلتر نمک در ایران+فیلم

توصیه‌های طب سنتی برای حفظ آرامش در بحران کرونا

استفاده از ماسک معادل تعطیلی کسب و کار در کاهش کرونا تاثیر دارد


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن