آخرین اخبار اقتصادی روزاتحادیه اروپااقتصادیچینسیاسیمهمترین خبرهای امروز

مقام اروپایی: کشورها باید با خرید شرکت‌های اروپایی توسط چینی‌ها مقابله کنند

مسئول رقابت اتحادیه اروپا طی مصاحبه‌ای گفت کشورهای عضو این اتحادیه باید با خرید سهام در شرکت‌های اروپایی از تملک آنها توسط چینی‌ها جلوگیری کنند.

به گزارش گروه اخبار اقتصادی پایگاه خبری رخ، به نقل از فایننشیال تایمز، مارگارت وستاگر، مسئول رقابت اتحادیه اروپا، طی مصاحبه‌ای گفت: کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید از طریق خرید سهام شرکت‌ها، با تهدید تملک آنها توسط چینی‌ها مقابله کنند.

در حالی وستاگر این اظهارات را مطرح کرده که اتحادیه اروپا در حال طراحی بسته حمایت از شرکت‌ها در برابر تبعات شیوع ویروس کرونا، است.

این مقام اروپایی تاکید کرد: ما هیچ مشکلی از نظر رویکرد دولت‌ها به عنوان بازیگران بازار، نداریم. اگر آنها بخواهند از تملک شرکت‌ها توسط چینی‌ها، جلوگیری کنند و اگر شاهد عرضه سهام شرکت‌ها باشیم.

وی ادامه داد: خیلی مهم است که مقامات نسبت به این تهدید آگاه باشند و بدانند که خطر جدی وجود دارد که شرکت‌هایی که آسیب پذیر هستند، در معرض تملک توسط چینی‌ها قرار دارند.

وستاگر گفت: شرایط به گونه‌ای است که ما لزوم به دست گرفتن سهام شرکت‌ها توسط کشورهای عضو را احساس می‌کنیم و بنابراین به شدت روی این قضیه، در حال کار هستیم.


بیشتر بخوانید:

سناتور آمریکایی خواهان سلب میزبانی چین از المپیک ۲۰۲۲ شد

گزارش هشدار آمیز جاسوس‌های آمریکایی به دولت از وجود مشکلی در ووهان چین در ماه نوامبر

چین: آمریکا به جای تحریف واقعیات، کرونا را در کشورش مهار کند


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن