آذربایجان شرقیاجتماعیعلی نیک رزمکروناهیئت بدنسازی و پرورش اندامورزشی

نیک رزم: مبالغی را برای جبران هزینه ورزشکاران تخصیص دادیم/ تضعیف ورزش موجب به خطر افتادن نشاط و سلامت اجتماعی می‌شود | نسل تدبیر

نیک رزم: مبالغی را برای جبران هزینه ورزشکاران تخصیص دادیم/ تضعیف ورزش موجب به خطر افتادن نشاط و سلامت اجتماعی می‌شود | نسل تدبیر
نیک رزم: مبالغی را برای جبران هزینه ورزشکاران تخصیص دادیم/ تضعیف ورزش موجب به خطر افتادن نشاط و سلامت اجتماعی می‌شود | نسل تدبیر

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی گفت: اگر ورزش تضعیف شود، شاهد به خطر افتادن نشاط و سلامت اجتماعی خواهیم بود.

به گزارش نسل تدبیر، پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی باشگاه‌های ورزشی در کشور، یکی از معضلات پیش آمده، مسئله اجاره‌بهای این باشگاه‌ها و از دست رفتن منبع درآمدی تعداد کثیری از فعلان حوزه ورزش قهرمانی است.

علی نیک رزم، رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به این موضوع اظهار داشت: در راستای رسالتی که بر عهده داریم، در چنین روزهایی که نیازمند همیاری در حوزه‌های مختلف هستیم، جلسه‌ای با حضور اعضای هیئت‌رئیسه برگزار کرده و تصمیم گرفتیم به منظور حمایت از قهرمانان استانی و ورزش قهرمانی، مبلغی از محل درآمدهای هیئت استانی در اختیار هیئت‌های شهرستانی قرار گیرد.

وی افزود: هدف از این اجرای این مصوبه، این بود که هیئت‌هایمان بتوانند به ورزشکاران خود کمک کرده و چراغ ورزش را در شهرستان‌ها روشن نگه دارند. در این طرح مبلغ ۲۸۰ میلیون ریال به ۱۰ هیئت استانی پرداخت شده و از آن‌ها درخواست کردیم تا مبلغ مربوطه را در راستای توسعه ورزش قهرمانی هزینه کنند.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی ادامه داد: هرچند این مبلغ ناچیز است اما امیدواریم سرآغازی باشد تا سایر نهادها نیز از ورزش و ورزشکاران حمایت کنند. چرا که اگر ورزش تضعیف شود، شاهد به خطر افتادن نشاط و سلامت اجتماعی خواهیم بود.

نیک رزم با اشاره به وضعیت معیشتی باشگاه‌های بدنسازی گفت: متأسفانه در شرایط فعلی منبع درآمد باشگاه‌داران، مربیان و دیگر نیروهای فعال باشگاه‌ها به خطر افتاده و با توجه به اینکه اکثر آن‌ها بیمه نیستند، شرایط مطلوبی ندارند. به همین دلیل از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان که همواره همراه ما بوده‌اند نیز درخواست کرده‌ایم تا با تنظیم نامه‌ای برای مقامات استانی، مشکلات موجود این قشر نیز رفع شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام به نوعی کارگاه‌های اقتصادی کوچک محسوب می‌شوند، امیدواریم در آینده نیز مشکل بیمه این عزیزان نیز رفع شود. این باشگاه‌ها می‌توانند در توسعه اقتصاد و ورزش شهر نیز نقشی تأثیرگذار داشته باشند.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی در پایان گفت: با راه‌اندازی پویشی به نام مدال انصاف از مالکان باشگاه‌های بدنسازی درخواست کرده‌ایم که با بخشش بخشی از اجاره‌بهای این باشگاه‌ها، از ورزش و ورزشکارانمان حمایت کنند که خوشبختانه شاهد استقبال مالکان عزیز بوده‌ایم. پس از پایان شیوع ویروس کرونا با برگزاری مراسمی از این عزیزان قدردانی خواهیم کرد.


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن