آذربایجان شرقیآزمون کارشناسان دادگستریایران و جهانتیتر یکدادگستریقوه قضائیهویژه نسل تدبیر

کارشناسان رسمی دادگستری بازوی مهم قوه قضائیه/تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسان دادگستری | نسل تدبیر

کارشناسان رسمی دادگستری بازوی مهم قوه قضائیه/تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسان دادگستری | نسل تدبیر
کارشناسان رسمی دادگستری بازوی مهم قوه قضائیه/تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسان دادگستری | نسل تدبیر

با تمدید زمان ثبت نام تا ۲خرداد برای آزمون کارشناسان دادگستری زمان برگزاری این آزمون در شهریور ماه سال جاری خواهد بود.

به گزارش نسل تدبیر، اسماعیل عبدالهی در نشست خبری هیات مدیره چهارمین دوره کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی درخصوص تشریح اهداف و اولویتهای این مرکز مطرح کرد: هیات مدیره ۷نفره این دوره با رای ۷۰۹ کارشناس انتخاب و دوره چهارم با اولویت های افزایش تعامل با قوه قضاییه و خرید یک ساختمان برای مرکز کارشناسان فعالیت خود را آغاز کرده است.

اسماعیل عبدالهی با بیان اینکه داشتن پروانه صرفا به معنای مهارت یک کارشناس در این مرکز نبوده و صلاحیت و تخصص افراد در زمینه های مختلف در فعالیتشان مد نظر گرفته می شود،گفت: بعد از طی مراحل قانونی اعم از آزمون کتبی، مصاحبه و آموزش‌‌ های لازم داوطلبین به مرحله دریافت پروانه فعالیت می‌رسند که براساس دانش و  تخصصشان شروع به فعالیت می کنند.

وی درخصوص آمار کارشناسان این مجموعه اعلام کرد:در۴۳رشته تخصصی حدود۸۶۶نفر از مرکز ما پروانه گرفته اند که از این تعداد۶۲۲نفر در استان فعالیت دارند و استان ما بعد از تهران دومین رتبه را از نظر کثرت کارشناسان به خود اختصاص داده است.

عبدالهی ادامه داد: کارشناسان پس از گذشت۶سال پس از اخذ پروانه می توانند در استان خود و پس از گذشت۱۰سال در کل ایران براساس صلاحیت های کسب شده به فعالیت بپردازند.

رئیس هیات مدیره کارشناسان رسمی دادگستری درخصوص نحوه فعالیت کارشناسان و تعداد پرونده های پیگیری شده توسط آنها خاطرنشان کرد:کارشناسان ما پس از بررسی پرونده‌ ‌ها و اظهار نظر،  آنها را به مراجع قضایی داده که در سال گذشته حدود ۲۱هزار پرونده براساس فیش های پرداختی اعضا داشته ایم.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از تاکیدات ریاست قوه قضائیه نظارت بر کارهای کارشناسان و عملکرد صحیح آنهاست، تشریح کرد: به همین منظور این مرکز دوره های باز آموزی در حوزه ها و رشته های مختلف برگزار کرده و در تلاش برای گسترش خدمات رفاهی برای اعضای مجموعه است.

همچنین نائب رئیس هیات مدیره درخصوص جزئیات و زمان ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری خبرداد: زمان ثبت نام این آزمون از ۲۷ اردیبهشت تا ۲خردادتمدید شده و این آزمون به صورت غیرمتمرکز و در تمام استان‌ها برگزار خواهد شد.


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن