آذربایجان شرقیابتلا به کروناایران و جهانتیتر یکشیوع کروناکدام گروه های خونی کرونا نمی گیرندکروناگروه های خونی

کدام گروه های خونی کرونا نمی گیرند؟ | نسل تدبیر

کدام گروه های خونی کرونا نمی گیرند؟ | نسل تدبیر
کدام گروه های خونی کرونا نمی گیرند؟ | نسل تدبیر

یافته‌های ابتدایی پژوهش یک گروه از دانشمندان و پزشکان چینی نشان می‌دهد بین میزان ابتلا به ویروس کرونا و گروه خونی بیماران کووید-۱۹ رابطه وجود دارد.

به گزارش نسل تدبیر، یافته های آزمایش ها و تحقیق های این پزشکان چینی در سایت medRxiv منتشر شده و البته هنوز به مرحله داوری و تایید نهایی نرسیده است. آنها گروه خونی ۲۱۷۳ بیمار کرونامثبت از جمله ۲۰۶ مورد فوت شده را در سه بیمارستان در شهرهای ووهان و شنژن بررسی و یافته ها را با ۳۶۹۴ فرد سالم در ووهان مقایسه کردند. بر این اساس، دارندگان گروه خونی O با نزدیک به ۳۴ درصد در افراد سالم بیش از گروه های خونی A، B و AB بودند.

مفاهیم: گروه خونی چیست؟

در بخش احتمال ابتلا به ویروس کرونا دارندگان گروه خونی A با حدود ۳۸ درصد بالاتر از دیگر گروه های خونی قرار می گیرند و گروه خونی O هم با ۲۶ درصد پایین ترین احتمال ابتلا را دارد. از آنجا که گروه خونی AB بسیار کمتر از دیگر گروه هاست، طبعا تعداد بیماران در این گروه کمتر است. مطالعه سن و جنس ۱۸۸۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های ووهان هم نشان داد این دو عامل (سن و جنس) کمترین تاثیر را بر پراکندگی گروه های خونی در بیماران کووید-۱۹ دارد.

یافته نهایی پژوهش هم این است: احتمال ابتلا به کرونا در گروه خونی A بیش از دیگر گروه ها و احتمال ابتلا به کرونا در گروه خونی O کمتر از دیگر گروه هاست. پزشکان چینی بر این باورند که با توجه به تاثیر بسیار کم نوع گروه خونی بر میزان ابتلا به کرونا، نمی توان بر اساس یافته های این پژوهش حکم کلی صادر کرد. از این رو، تنها راه جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری رعایت کردن مسائل بهداشتی و تن دادن به قرنطینه خانگی است.


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن