آذربایجان شرقیاجتماعیاقتصاد و سرمایهتبریزتیتر یکجعفر پاشاییسهندشهرستان هافرهنگ و هنرمدیرکل آموزش و پرورشمسکن فرهنگیان

کلنگ‌زنی پروژه یک‌هزار واحدی مسکن فرهنگیان در شهرک سهند | نسل تدبیر

به گزارش نسل تدبیر به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، جعفر پاشاییظهر امروز در ارتباط ویدئو کنفرانس  با روسا و مدیران نواحی و مناطق و منتخبین استانی و منطقه ای و ناحیه ایدر سالن اجلاس تالار معلم تبریز گفت: امروز که در هفته گرامی داشت مقام معلم قرار داریم از زحمات تمامی معلمان کهدر ایام تعطیلی مدارس به دلیل کنترل شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی و شبکه شاد یا در قالب طرح ابتکاری معلمیار استان شبانه روزی تلاش کردند و اجازه ندادند تا چراغ تعلیم و تربیت خاموش شود، سپاس گزاری می کنم.

تلاش برای آموزش تمامی محتواهای درسی در سال تحصیلی جاری

وی با بیان این که قدردانی و سپاس از فداکاری و دلسوزی معلمان و مسئولان تعلیم و تربیت روش و رویه آموزش وپرورش استان است، گفت: تمام ظرفیت های درون و برون استانی را به کار می بریم تا تمام محتواهای درسی سالتحصیلی ۹۹-۹۸ به دانش آموزان آموزش داده شود.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی معلمان را الگو و نماد فرهنگی هر جامعه ای عنوان کرد و افزود: نبایداجازه دهیم تا این نمادها و اسطوره ها فراموش شوند برای این که سرچشمه تمامی حرکت ها و توسعه جوامع توسطمعلمان ممکن می شود.

معلمی از سخت ترین و پرمغزترین شغل ها

پاشایی داشتن دلی مهربان، چهره ای گشاده، دستان بخشنده و زبان نرم را از ویژگی های مهم معلمان برشمرد و گفت: سخت ترین و موثرترین و در عین حال پرمغزترین کارها در کسوت معلمی نمود پیدا می کند.

اردیبهشت و خرداد ماه زمان حساسی برای دستگاه تعلیم و تربیت

وی در ادامه با بیان این که اردیبهشت و خرداد ماه زمان حساسی برای دستگاه تعلیم و تربیت است، گفت: روش هاییکه تا امروز برای جبران عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان در استان اجرایی می شد را برای تحت پوشش قرار دادنصد درصدی دانش آموزان ادامه خواهیم داد.

تعداد مدارس تحت پوشش شبکه شاد

مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان این که آموزش از طریق شبکه شاد مورد تاکید وزیر محترم آموزش و پرورشاست، گفت: در حال حاضر ۹۸درصد مدارس ابتدایی، ۹۹ درصد مدارس متوسطه اول و ۱۰۰درصد مدارس متوسطه دومتحت پوشش آموزش از طریق شبکه شاد قرار دارند.

برخورداری ۲۶ هزار دانش آموز روستایی محروم از آموزش های لازم

پاشایی در رابطه با طرح معلم یار نیز گفت: هزار و ۷۰۰ نفر از کادر اداری و معلمان استان در قالب این طرح بهروستاهای فاقد پوشش اینترنتی به شکل داوطلبانه اعزام شدند و ۲۶ هزار نفر از دانش آموزان روستایی محروم ودورافتاده تحت پوشش این طرح از آموزش های لازم برخوردار شدند.

نحوه برگزاری امتخانات پایه دوازدهم

وی با بیان این که امتحانات پایه دوازدهم حضوری برگزار می شود، ادامه داد: برنامه امتحانات پایه دوازدهم آمادهابلاغ به نواحی و مناطق است و با توجه به این که یکی از ابزارهای سنجش آموزش و پرورش، پایه دوازدهم استتمامی امکانات و برنامه ریزی های لازم برای برگزاری هر چه بهتر و مطلوب تر امتحانات پایه دوازهم در استان انجاممی گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: نحوه برگزاری امتحانات دوره اول و دوم متوسطه و مقطع ابتدایی نیز بعد ازابلاغ وزارت اطلاع رسانی می شود و اجازه نخواهیم داد تا مشکلی در

روند برگزاری امتحانات و صدور کارنامه پیش آید.

سالن های ورزشی مدارس آماده برگزاری امتحانات

پاشایی ادامه داد: سالن های ورزشی مدارس با امکانات لازم و مواد بهداشتی و با رعایت پروتکل های بهداشتی جهتبرگزاری امتحانات نهایی آماده هستند و در این رابطه هماهنگی های لازم با دانشگاه علوم پزشکی تبریزانجام گرفتهاست.

برنامه ریزی برای حضور موفق دانش آموزان استان در کنکور

وی رتبه های برتر استان در  کنکور سال گذشته را یادآور شد و گفت: امتحانات پایه دوازدهم از ۱۷ خردا تا ۱۵ تیر ادامهخواهد داشت و بعد از آن ۲۱روز فرصت برای آزمون کنکور است برای هیمن در نواحی و مناطق اطلاع رسانی کافی بهدانش آموزان انجام شده تا برنامه ریزی های لازم را داشته باشند.

با کمبود ۴۰۰۰معلم در سال جدید روبرو هستیم

مدیر کل آموزش و پرورش استان  در بخش دیگری از سخنان خود ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی را یکی ازاولویت های مهم حوزه اداری عنوان کرد و گفت: در سال تحصیلی جدید با کمبود ۵ هزار نیروی انسانی روبرو هستیمکه هزار نفر آن از طریق قبولین آزمون، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و سرباز معلم جبران می شود و برای جبرانکمبود ۴ هزار معلم تمام تلاش ما در این است که اجازه ندهیم همانند سال های قبل ،اول مهر کلاسی بدون معلم باشد.

کلنگ زنی پروژه مسکن فرهنگیان در ارتباط ویئویی با معاون اول رییس جمهوری

پاشایی در پایان گفت: فردا دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه در ارتباط ویدئو کنفرانس با معاون اول رییس جمهوری وهمچنین وزیر آموزش و پرورش و وزیر مسکن همزمان با سراسر کشور پروژه هزار  واحدی مسکن فرهنگیان تبریز درشهر جدید سهند کلنگ زنی می شود.


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن